Informace o mně

Jmenuji se David Zajdák a je mi 29 let. Sběratelství se věnuji již mnoho let. Asi jako každý jsem v dětství sbíral téměř vše, co se sbírat dalo.

Myslím, že jen málo sběratelů se rádo nepochlubí kousky ze své sbírky. Často se jedná o výsledky mnohaletého úsílí a mravenčí práci. Ke vzniku webových stránek mě vedla tedy především touha, nemít své sbírky ukryté jen v krabicích ve skříni, ale umožnit i ostatním sběratelům, aby se podívali.Strašně moc mě pak potěší, když se sbírka líbí.

Ovšem sbírání je pro mě především výborná forma odpočinku. Osobně mám strašně rád, když můžu načerpat energii tím, že své sbírky jen tak přebírám z jednoho konce na druhý.

Závěrem snad jen to, že pokud nikdo nikdy nic nesbíral, není schopen pochopit určité myšlenkové pochody všech sběratelů, stejně tak jako určité pouto, které má sběratel ke své sbírce. Nikdy však není pozdě začít pěstovat tohoto úžasného koníčka.....

 

 

Historie sbírek

Jako první vznikla sbírka nápojových podtácků. Základním stavebním kamenem sbírky byly tácky, které sbíral můj děda a já je čirou náhodou objevil na půdě. To mi bylo asi 15 a tehdy jsem netušil, že u tácků zůstanu zřejmě napořád. Doplňování této probíhá pozvolna a průběžně a to především díky mým kamarádům, kteří na mě myslí při svých návštěvách pohostinství.

Zhruba před deseti lety jsem začal sbírat sportovní dresy. Jako malý kluk jsem hrával hokeji, tudíž mě to k hokejovým dresům táhne nejvíce. Ovšem úplně prvním kouskem byl podepsaný dres fotbalové reprezentace, následován hokejovým dresem Kladna.

Jako poslední vznikla sbírka hokejových karet Kladna. Ačkoliv nejsem původem z Kladna, je pro mě tento klub absolutní jedničkou.